Viete si predstaviť podnikanie so mnou?

Keď som pred takmer šiestimi rokmi rozbiehal moje prvé podnikanie (vtedy ešte pod hlavičkou Realityinvestor), bola to moja prvá skúsenosť so zarábaním peňazí mimo zamestnaneckého vzťahu. A musím sa priznať, že to bola pre mňa obrovská škola života. Musel som sa naučiť kopec vecí o vytváraní webstránok, online marketingu, účtovníctve, daniach… No napriek množstvu času a energie vloženej do tohto projektu (a následne do projektu Smart-life) tento biznis nikdy „nevzlietol“.

Nevzlietol je startupová terminológia, ktorá popisuje, či sa daný biznis dostane zo svojej počiatočnej fáze do fáze rozletu a exponenciálneho rastu. Oba moje projekty boli fajn ako zárobok popri zamestnaní, ale nie ako hlavný zdroj príjmu. Dôvodov prečo, vidím viacero, subjektívnych aj objektívnych, no moja najlepšia definícia je, že to bol „boj do kopca“ (z anglického uphill battle). Ak ste niekedy skúšali s kamarátmi v detstve bojovať drevenými palicami do kopca, viete o čom hovorím. Stálo ma to veľmi veľa energie marketingom, obsahom či vedomosťami presvedčiť ľudí, aby si kúpili finančné vzdelávanie. Očakávanie drvivej väčšiny ľudí totiž je, že vzdelávanie je/má byť zadarmo. Veď nakoniec, stačí zájsť do banky či k finančnému sprostredkovateľovi a dostanete rady „zadarmo“.

Prečo o tom hovorím? Pretože som za posledných pár mesiacov vyskúšal, aké je to bojovať z kopca. 😉

Akonáhle som dal vo svojom okolí ľuďom vedieť, že som začal s finančným sprostredkovaním, začali sa na mňa obracať so žiadosťou o pomoc s poistením, hypotékami, investíciami…bez akéhokoľvek siahodlhého presvedčovania či marketingu. Mimochodom, platený marketing som úplne vypol, nakoľko ho už nepotrebujem a môj kalendár sa zapĺňa rýchlejšie, ako stíham pomôcť ľuďom. To je veľmi dobrý príznak biznisu z kopca. Ak ste teda aj vy začali so svojím prvým startupom a do 6-9 mesiacov nevzlietol, pouvažujte či to je biznis do kopca alebo z kopca.

A teda prečo vám o tom hovorím? Pretože vám chcem ponúknuť možnosť začať váš biznis z kopca. So mnou.

Tá ponuka je jednoduchá. Ak v sebe máte podnikateľského ducha, chcete si vybudovať váš vlastný biznis podľa vašich vlastných predstáv, mať časovú flexibilitu ale aj plnú zodpovednosť za to, koľko zarobíte, poďte so mnou podnikať v oblasti finančného sprostredkovania!

Pre koho je táto ponuka vhodná?

  • Pre ľudí, ktorí majú v sebe ambíciu začať podnikať, ale nevedia v akej oblasti by mali začať
  • Pre ľudí, ktorí chcú zobrať plnú zodpovednosť za to, koľko zarobia
  • Pre ľudí, ktorí sa radi rozprávajú s inými ľuďmi a radi im pomáhajú
  • A taktiež pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť o financiách a pomôcť s nimi iným ľuďom

Pre koho táto ponuka nie je?

To je jednoduché – pre ľudí s psychológiou zamestnanca, t.j. s prśtupom: „Povedzte mi, čo mám urobiť a ja to urobím.“ V podnikaní vám váš mentor vie povedať svoj názor či odporúčanie, ale čo konkrétne spravíte je vždy len a len na vás. Každý je totiž v inej situácii, má iné silne stránky, iné hodnoty, a preto tu všeobecné pravidlá nefungujú. Taktiež vás nikto nemôže nútiť robiť to, čo vy nechcete.

Záver

Viete si teda predstaviť podnikanie so mnou? Ak áno, mám jedinú podmienku. Váš biznis mentoring mi zaberie kopec času a energie. Nechcem ju vydávať zbytočne a investovať môj čas do niekoho, kto to vzdá pri prvom náznaku ťažkostí či problémov. A prekážky prídu veľmi rýchlo, to je totiž podstata podnikania. Moja podmienka teda je – keď bude najhoršie, nepôjde to, budete frustrovaný/á, nevzdáte to, zatnete zuby a skúsite to znova 😉

Ak ste s mojou podmienkou OK, rezervujte si so mnou rozhovor a porozprávajme sa, či je podnikanie v tejto oblasti pre vás vhodným plánom. Rád vám s touto cestou pomôžem.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto príspevku. Zásady spracovania osobných údajov