VIDEO: Sila prítomného okamžiku 2

Dúfam, že ste prežili pekné Veľkonočné sviatky. Dnes mám pre vás jednu nefinančnú tému, ktorá sa hodí do tohto sviatočného obdobia.

Keď som si v minulosti robil rôzne osobnostné testy, takmer vždy mi na prvom mieste vyšlo, že som „analytický typ“. Asi vás neprekvapí, že to na mňa sedí úplne presne. Svoj život mám v tabuľkách, zoznamoch, check-listoch a tak ďalej. Taktiež trávim veľa času rozmýšľaním nad životom, peniazmi, šťastím…

Prečo o tom píšem? Pretože som v živote spravil jednu chybu v uvažovaní a s najväčšou pravdepodobnosťou ju robíte aj vy. Myslel som si totiž, že riešením väčšiny problémov je, ak budem nad týmito problémami viac rozmýšľať. No nemohol som byť ďalej od pravdy. Možno to poznáte aj vy, čím viac rozmýšľate nad problémom, tým viac sa krútite dokola a daný problém vôbec neriešite, len stále prichádzate znova a znova na tie isté (príp. ďalšie) problémy alebo tie isté riešenia. 99% rozmýšľania je teda úplne zbytočná strata času. Času, ktorý by ste mohli venovať prítomnosti vo vašom okolí.

A nie je to len o zásadných problémoch. Ak necháte váš rozum chvíľku pracovať, pravdepodobne vás okamžite privedie k nejakému ďalšiemu problému, nad ktorým začnete rozmýšľať. To podstatné, čo som si uvedomil bolo, že ja nie som moje rozmýšľanie. Ok, viem, že to znie trochu spiritualisticky, ale pokúste sa porozumieť tomu, čo hovorím.

Váš rozum, by ste mali používať iba ako nástroj a iba vtedy, keď ho potrebujete. Možno si hovoríte, že ho tak aj používate, no skúste ho teraz na minútu vypnúť. 😉 Ak ho požívate iba ako nástroj, malo by to byť jednoduché. Podarilo sa? Ak ste to skúsili, asi sa vám to nepodarilo a do pár sekúnd vás váš rozum priviedol k…ďalšiemu problému.

Riešením teda nie je viac času stráveným rozmýšľaním, ale jednoducho dokázať vypnúť váš rozum. To dokážete jedine ak začnete používať váš rozum ako nástroj, nie ako to, čo určuje váš život.

Tento článok je príliš krátky na to, aby vystihol podstatu sily prítomného okamžiku. Mne však tento spôsob „bytia“ zásadne zmenil život. Menej otázok v mojom živote, menej problémov, menej ega v mojom živote a viac užívania si prítomnosti. Odporúčam 😉

Toto video je mojim pokusom o vysvetlenie, ako zmenil Eckhart Tolle a jeho kniha „Sila prítomného okamžiku“ môj život. Odporúčam jej audio-verziu v angličtine, kde Eckhart Tolle rozpráva svoj príbeh a ako sa dostal k sile prítomného okamžiku.

Viac vo videu: Sila prítomného okamžiku 2

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Celé video je k dispozícii v členskej zóne Smart Life Club.

Staňte sa členom Smart Life Clubu ešte dnes a získajte prístup ku všetkým videám.

Celé video je k dispozícii v členskej zóne Smart Life Club.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto príspevku. Zásady spracovania osobných údajov