Už ste KONEČNE kúpili tú nehnuteľnosť?

K napísaniu tohto článku ma priviedla nedávna skúsenosť s jedným mojim zákazníkom. Písali sme si pred skoro troma rokmi, keď ešte Smart-life neexistoval a existoval len Realityinvestor 😉 Tento mladý človek, si kúpil moju knihu o investovaní do nehnuteľností. Kniha sa mu páčila, len si nebol istý, či počkať s kúpou kvôli vysokým cenám, alebo investovať hneď.

Samozrejme moje odporúčanie bolo rovnaké, ako ste to už pravdepodobne odo mňa viackrát počuli. V skratke, ak vidíš dobrú investíciu (= vychádzajú ti čísla a makro + mikrofaktory), tak nerieš kde v cykle nehnuteľností sa nachádzame, ale sa ju snaž kúpiť!

Prešlo pár týždňov a dostal som ďalší mail. Tento investor spravil pár obhliadok, ale na každom byte mu niečo nesedelo. Raz to bola lokalita, potom dispozícia a nakoniec susedia.. Keď som sa len veľmi narýchlo pozrel na tieto nehnuteľnosti, nič z uvedených dôvodov mi nevadilo. Boli to z môjho pohľadu veľmi dobré investície.

Teraz prešli takmer tri roky a opäť som dostal mail. Či počkať kým ceny (v kríze) spadnú alebo či investovať teraz. Hmm.. Musel som sa zamyslieť, prečo k tomu došlo a či bol jediný, kto zmeškal výborné investičné príležitosti. Bolo by jednoduché zvaliť nerozhodnosť tohto človeka na neho a povedať si: “ Jeho chyba, veď ja som mu to hovoril.“ Takýto prístup mi však „nesedí“. Aj ja si totiž pamätám, ako som na začiatku môjho investovania váhal a vyberal si jednu horšiu investíciu ako druhú.. Začal som preto uvažovať o tom, kde som spravil chybu v prístupe k tomuto mladému človeku JA.

A veľmi rýchlo som na to prišiel. Naučiť sa niečo z kníh, kurzov a článkov je jedna vec. Zrealizovať to ale v reálnom živote je vec druhá. Moje knihy a kurzy sú fajn a mnoho z vás s ich pomocou začalo investovať do nehnuteľností, pracovať na finančnej slobode, rozbehli svoj prvý biznis či začali pracovať na svojej novej kariére. Iní však ostali len pri teórii. A obávam sa, že ich nebolo málo.

Ak ste v tej skupine, ktorá už začala, investuje, rozbehla svoj prvý biznis a má konkrétny plán, ako sa stať finančne slobodným, gratulujem! Budem vám držať palce na ceste a občas mi napíšte, ako vám to ide.

Ak ste však v tej druhej skupine, potom mám pre vás iný plán. Iný ako eknihy, kurzy či videá. Porozprávajme sa. Zadarmo, bez záväzkov a bez predávania akýchkoľvek produktov. Vy mi poviete na čom pracujete, či už to budú investície, kariéra, osobné financie či cestovanie a ja vám poviem, či vám dokážem pomôcť dostať sa k tomuto cieľu rýchlejšie a efektívnejšie. A ideálne spravíme aj prvý krok k tomu vášmu top cieľu. Tu nemáte čo stratiť, len získať.

Nebuďte preto jeden z tých, ktorý mi napíšu o tri roky s otázkou, či majú ešte čakať na tú krízu, začatie podnikania či zmenu kariéry alebo majú spraviť to, čo už mali spraviť pred x rokmi.

Štítky:
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto príspevku. Zásady spracovania osobných údajov