VIDEO: Váš najväčší výdavok v živote – DANE

Toto video som pripravoval už veľmi dlho. No stále som mal pocit, že o daniach a odvodoch neviem dostatočne veľa na to, aby som o ich optimalizácii (=neplatiť viac než zákonne musíte) mohol verejne rozprávať. I po prečítaní rôznych daňových a odvodových zákonov a množstva kníh o tejto téme toho síce viem o daniach a účtovníctve stále relatívne málo, ale pochopil som tie podstatné body.

Pochopil som, aký je zásadný rozdiel medzi zamestnancom, živnostníkom a spoločnosťou s ručením obmedzeným. A presne o tom je toto video. Dal som v ňom dokopy všetko, čo som sa naučil za posledné takmer štyri roky, počas ktorých som bol v role zamestnanca, živnostníka a aj majiteľa + konateľa s.r.o.. Nehovorím v ňom (takmer) o žiadnej teórii, ale o konkrétnych krokoch, ktoré môžete spraviť a o konkrétnych zákonoch či paragrafoch, na ktoré si musíte dať pri podnikaní pozor.

Určite vám v tomto videu nevysvetlím všetky detaily optimalizácie daní a odvodov, ale dozviete sa v ňom to podstatné (podľa mňa). Vo videu sa dozviete aj o tom:

  • koľko zaplatí pri rovnakom „zisku“ na daniach a odvodoch zamestnanec, živnostník a s.r.o.. Ten rozdiel je obrovský!
  • aké možnosti optimalizácie daní a odvodov má zamestnanec a živnostník
  • aké možnosti optimalizácie máte pri s.r.o. (minimalizácia zdravotných odvodov, ako vyberať peniaze z s.r.o., možnosti ako si „vytvoriť“ náklady…)
  • aké sú hlavné dôvody, prečo ľudia optimalizujú dane cez s.r.o. a ako na to
  • súhrn toho, na čo si dať pri daniach a odvodoch pozor.

Celé video je k dispozícii v členskej zóne Smart Life Club.

Staňte sa členom Smart Life Clubu ešte dnes a získajte prístup ku všetkým videám.

Štítky:
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto príspevku. Zásady spracovania osobných údajov