VIDEO: Moja fatálna investičná chyba

Toto je asi najzásadnejšie video, ktoré som nahral od vzniku projektu Smart-life. Mnohí z vás, ktorí odoberáte môj Newsletter investujete do nehnuteľností. Pre vás je toto video z môjho pohľadu „povinné“. A ak investujete do iných aktív (ETF, zlato, hotovosť…) potom je toto video pre vás v podstate povinné tiež.

O čom v ňom hovorím? Hovorím o mojej (možno) fatálnej investičnej chybe. Koncentrácii, páke a ignorovaní skutočného rizika. A ak som v jednom z mojich predchádzajúcich videí hovoril o mojich troch investičných chybách, tie boli v porovnaní s touto chybou takmer zanedbateľné. To je však len prvá časť tohto videa. V tej druhej hovorím o ďalšom kritickom riziku, ktoré sa v plnej nahote prejavilo po posledných udalostiach na Ukrajine. Je to riziko skutočnej ochrany vášho majetku a vašich investícií. A nemyslím tým otázku poistenia či bežnej diverzifikácie medzi jednotlivými investičnými triedami.

Ignorovanie týchto dvoch veličín má schopnosť absolútne vymazať resp. výrazne znížiť moju Net worth a roky jej budovania vyhodiť takpovediac do vzduchu. Nespravte túto chybu aj vy. Poučte sa z tej mojej.

Posledná časť tohto videa je venovaná práve zmenám, ktoré začínam robiť vo svojom portfóliu, ale aj o ochrane môjho majetku. Je aj o konkrétnych krokoch, ktoré môžete spraviť vy, aby ste sa pripravili na zmeny, ktoré nás čakajú. Tieto zmeny sú práve dôsledkom súčasných udalostí.

Vo videu hovorím aj o:

 • Mojej fatálnej investičnej chybe
 • Zásadnej zmene, ktorá sa udiala v súvislosti s vojnou na Ukrajine
 • Ako mením moje portfólio
 • Konkrétne kroky, ako ochrániť vaše investície a majetok
 • Súhrn stratégie a taktických krokov

Viac vo videu: Moja fatálna investičná chyba

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Celé video je k dispozícii v členskej zóne Smart Life Club.

Staňte sa členom Smart Life Clubu ešte dnes a získajte prístup ku všetkým videám.

Staňte sa členom Smart Life Clubu ešte dnes a získajte prístup ku všetkým videám.

Komentáre
 1. Milan píše:

  Ano je to pravda, ze pri zbombardovani domu poistka neplati a hypoteka trva. A hypoteka bude mat vyssi urok( vyssie riziko). A nezachrani ani fix, treba citat zmluvy.
  Ja som isiel cestou postupneho splacania hypo. Rizika mam rovnake okrem jedneho, ked pridem o vsetko neostanu mi dlhy.

  • Tomáš Pieružek píše:

   Pekne si to zhrnul 😉 Ja osobne som stale optimista a verim ze sa „nejak“ dohodnu. No tato situacia je pre mna zdvihnuty prst, ze si mam dat do buducna pozor. Preto neplanujem teraz narychlo nieco predavat, ale skor som si vytvoril strednodoby plan ako zmenit moje rozlozenie portfolia.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto príspevku. Zásady spracovania osobných údajov