Sila prítomného okamžiku

V poslednom čase som veľa písal a hovoril o financiách, investovaní, a biznise. Trochu som ale opomenul jeden aspekt osobných financií – optimalizácia životného štýlu. A práve v tejto oblasti sa mi v živote udiala v poslednom čase asi najväčšia zmena. Ako sa hovorí: „Keď je žiak pripravený, učiteľ príde.“ A prišiel.

Niektorí z vás sa ma asi budete chcieť spýtať, či som náhodou nevstúpil do nejakej sekty, keď vám idem hovoriť o „Sile prítomného okamžiku“ a o „Novej zemi“. 😉 O čom to teda hovorím?

Doteraz som prečítal množstvo kníh o Prebudení sa (Awakening), Osvietení, o bytí a o čistej mysli. No nikdy som úplne nepochopil, čo to vlastne všetko znamená a ako to prakticky realizovať. Z čoho sa mám vlastne prebudiť, veď ja som hore od rána? Zachytil som akoby úlomky toho, čo mi autori chceli povedať, ale žiaľ, nikdy mi to nedávalo nejaký celkový zmysel.

Až som si vypočul audioknihu od autora Eckhart Tolle – Sila prítomného okamihu.

Už rozumiem, čo to znamená Prebudenie sa a darí sa mi prebúdzať sa mnohokrát za deň. Rozumiem prečo som doteraz väčšinu života žil v očakávaní niečoho, a prečo ma dosiahnutie tohto niečoho nespravilo šťastnejším. Chápem aj prečo nič v minulosti, v súčasnosti ani v budúcnosti, nie je dôvodom, aby som nebol spokojný so svojím životom práve teraz. Pochopil som aj, prečo je neprebudená ľudská myseľ problém, ktorý môže za nefunkčnosť našej civilizácie, problémy vo vzťahoch, depresie či zdravotné problémy. Pochopil som aj, čo môžem spraviť ja, aby som spravil tento svet lepším miestom.

Ak vám tento článok znie ako prednáška od guru z nejakej sekty, je to v poriadku. Váš čas ešte neprišiel. Skúste si tento článok resp. túto knihu prečítať neskôr. Verím že môže zmeniť váš život.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto príspevku. Zásady spracovania osobných údajov